Junior uszonyosúszó-világbajnokság: Eredményes nyitónap

Erős kezdés a junior uszonyosúszó-világbajnokságon. A magyar válogatott öt érmet, közte két aranyat szerzett a nyitónapon Lignanóban – tudósít a Magyar Búvár Szakszövetség Sajtószolgálata.

Az olaszországi vb-n Kiss Nándor 400 méter felszíni úszásban junior világcsúccsal (2 perc 58.70 másodperc) győzött. Ugyancsak a dobogó legmagasabb fokára állhatott Pernyész Dorottya, aki a 100 méteres uszonyos gyors női fináléjában junior országos csúccsal (48.10 mp) győzött.

100 méteres női felszíniben Suba Sára lett ezüstérmes, miután 40.18 másodperces országos csúccsal csapott célba, a 100 méteres férfi uszonyos gyors döntőjében pedig Lipők Larion szerzett ezüstöt. Az ötödik érmet Pázmányi Sándor szerezte, ő 3. lett a 400 felszíni fináléban.

Veress András, a két világbajnok gyöngyösi versenyző edzője így értékelt: “Nagy álmunk vált valóra, mindketten kitettek magukért, maximálisan elégedett vagyok! A teljes csapat kihozta a maximumot az első napból, izgatottan várjuk a holnapi folytatást!”

A magyar csapat 2 arany-, 2 ezüst-, és 1 bronzéremmel az éremtáblázat 2. helyén várja a folytatást!