Ritmikus gimnasztika Eb – Gyulai Éva Blanka 26. lett az EK-n

Gyulai Éva Blanka az egyéni összetett 26. helyén végzett a ritmikus gimnasztikázók Európa Kupáján.

A Bakuban zajló versenyen a magyar rg-s a karika gyakorlatára 28.100 pontot kapott, labdával 30.150-nel zárt. Buzogánnyal 27.650 pontig jutott, míg a szalag gyakorlatát ezúttal 26.650-re értékelték. Wiesner Hanna sérülés miatt, az Eb-felkészülésre való tekintettel nem indult el  Bakuban.

Koch-Tiringer Tímea edző értékelése:

“Blanka a mai napon mind a négy gyakorlatával szőnyegre lépett, gyakorlatait kisebb rontásokkal mutatta be. Fiatal felnőtt versenyző, aki előtt még hosszú út áll. Reméljük, hogy a nemzetközi mezőnyben szerzett tapasztalatai egyre rutinosabbá teszik!”

Szombaton a felnőtt együttes kéziszercsapat is bemutatkozik az Európa Kupán.

Az rg-seknek az EK egyben felkészülési verseny is a 40. Európa-bajnokságra, amelyet  május 22. és 26. között rendeznek meg. A kontinensbajnokságot a Papp László Budapest Sportarénában a Magyar Torna Szövetség (MATSZ), a Magyar Ritmikus Gimnasztika Szövetség (MRGSZ), a HM Sportért Felelős Államtitkársága és a Nemzeti Rendezvényszervező Ügynökség (NRÜ) szervezésében bonyolítják le.